Hakiki Tereyağı (10 Kg)

Hakiki Tereyağı (10 Kg)

Hakiki Tereyağı yemeklerinize üst düzey lezzet katar!

2.600,00TL

Artık bütün uzmanlar margarinin insan vücuduna ne kadar zararlı olduğunu , bunun yerine Hakiki Tereyağı kullanılmasını öneriyor. Ardahan yöresine ait Hakiki Tereyağı yemeklerinize ve sofranıza lezzet katacak.

Hakiki Tereyağı

Tereyağı binlerce yıldır dünya mutfaklarında kullanılan en önemli yağlardan bir tanesidir. Tereyağı sütün içerisindeki yağın ayrıştırılması ile elde ediliyor ve %80 oranında yağa sahiptir. Bunun yanında 400’den fazla farklı yağ asidi barındıran tereyağı, ayrıca yağda çözünen vitaminlere de sahiptir. Genel olarak inek sütünden üretilse de diğer süt üreten hayvanların sütlerinden de yapılabiliyor.

En İyi Tereyağı Renginden Anlaşılır!

Beyazdan tutun da koyu sarıya kadar farklı renklere sahip olabilen tereyağının en sağlıklısı ise sarı renge sahip olanlardır. Bu sarı renk onun hazırlandığı sütü veren hayvanın doğal otlar ile beslendiğini gösteriyor ve tahıllar ile beslenen hayvanlardan elde edilen tereyağı daha beyaz renkte oluyor.

Otla Beslenmiş Hayvanların Tereyağının Besin Değerleri

Tereyağında karbonhidrat bulunmuyor. Ayrıca doğal yollardan beslenmiş olan hayvanlardan elde edilen tereyağının besin değerleri de sanayi tipi tereyağından çok daha yüksektir. Yağda protein veya lif bulunmuyor ancak bunun yanında şeker, karbonhidrat veya trans yağ da bulunmuyor. Pek çok kişi doymuş yağları duyunca çekinir ve kalori kaynağı görür ancak doymuş yağlar sağlıklı kaynaklardan doğru oranda alındıklarında, vücuda enerji verirler ve kan şekeri dengesini sağlarlar.

Hakiki Tereyağının Faydaları

  • Doğal tereyağında bulunan butirik asit, sadece tereyağı gibi belli ürünlerde bulunur ve sağlığa faydalıdır. Doğal tereyağı tükettiğinizde butirik asit alımınız artar ve bu da inflamasyonların azalmasına yardımcı olur.
  • Kalp Sağlığına İyi Gelir: Margarin tüketiminin koroner kalp hastalığı riskini arttırdığını ancak tereyağının bu hastalığın oluşumu ile hiçbir ilgisinin olmadığını göstermiştir.
  • A Vitamini Kaynağıdır: Tereyağının en büyük faydalarından bir tanesi bol miktarda A vitaminine sahip olmasıdır. Doğal beslenmiş hayvanlardan elde edilen tereyağının ise A vitamini bakımından çok daha zengin olduğu görülmüştür. Klasik tereyağının aksine doğal tereyağında %3 daha fazla A vitamini bulunmaktadır. A vitamini dişler, iskelet sistemi, yumuşak dokuların üretimi ve desteklenmesinde büyük rol oynar ancak buna ek olarak cilt ve mukus hücreleri hususunda da etkilidir.
  • Enerji Verir ve İştahı Bastırır
  • Kanser Karşıtı Özelliklere Sahiptir. Sağlığa Faydalı Kolesterol Bakımından Zengindir. Araşidik Asit Kaynağıdır.

Bu lezzetlerden vazgeçemeyeceksiniz

Hakiki Tereyağı (10 Kg) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Hakiki Tereyağı (10 Kg) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

× Bu ürüne tereyağı, hakiki tereyağı, gerçek tereyağı kelimelerini arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Özlediğiniz doğal lezzetler burada!

Yanatlı Köyü’nün yüksek rakımlı doğasında geleneksel yöntemlerle hazırladığımız lezzetler

Yanatlı Süt Ürünleri olarak kendi büyük baş hayvanlarımızdan ve diğer köylerimizde bulunan çiftçilerden topladığımız sütleri modern tesislerimizde dedemizden miras kalan geleneksel yöntemler ile işliyoruz. Geleneksel yöntemlere teknolojiyi katarak tadına doyamayacağınız %100 doğal kaşar peyniri ve yöresel ürünler üretiyoruz. Farklı lezzetleri ile sizi çocukluğunuza götüreceğimize inanıyoruz. Ardahan Kaşar Peyniri , Ardahan Balı , Ardahan Tereyağı ve diğer Ardahan Yöresel Ürünleri bir tık uzağınızda.

Kolay Sipariş Verirsiniz
Doğal ve Taze Göndeririz
Afiyetle Yersiniz

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Güvenli Ödeme
Tüm hakları saklıdır © 2023 Osmanoğlu Süt Ürünleri Ltd. Şti.
Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.
Web Tasarım