Açık Dilim Kaşar Peyniri (1 Kg)

Açık Dilim Kaşar Peyniri (1 Kg)

13,5 Kg eski kaşar peynirimizden dilimler kestik.

260,00TL

Eski Kaşar peyniri kahvaltı sofralarının süsü haline gelmiştir. Ardahan’ın doğası gereği aromalı sütlerden elde edilen eski kaşar peynirimiz diğer eski kaşar peynirlerinden lezzeti ve doğallığı ile ayrılmaktadır.

Eski Kaşar Peyniri

Oldukça eski bir tarihe sahip olan eski kaşar, aynı zamanda yararlı bir besindir. İçeriği zengin ve vitamini boldur. Sert bir biçimde dilimlenir ve dilimlerken ufalanmaz. Yerken ağızda dağılan bir lezzete sahiptir ve tokluk hissi verir.

Aynı zamanda eski kaşar, peynirin en güzel kısmının belli bir miktarda asitleşmesi ve yağda haşlanması sonucu elde edilmektedir. Oldukça sert ve lezzetlidir. Bu sebeple sadece kahvaltılarda değil, çeşitli yemeklerde, hamur işlerinde hatta salatalarda bile tüketilebilir.

Eski Kaşar Peyniri Nasıl Yapılır?

Ürün satış aşamasına gelene kadar binlerce emekten geçmektedir. Taze kaşar peyniri sadece mayalama aşamasında kalırken, eski kaşar peyniri bu aşamadan sonra da emek istemektedir. Lezzeti de bu emekten gelir.

Çiğ sütten de işlenebilen kaşar peynirinin üretiminde pıhtının işlenmesine kadar aşamalar beyaz peynir üretiminin yaklaşık aynısıdır. Yalnız maya sütün 60-80 dakikada pıhtılaşmasını sağlayacak şekilde katılmaktadır. Baskılı süzme işleminden sonra peynir suyu tamamen ayrılmış pıhtı, büyük parçalar halinde kesilerek fermantasyona bırakılır. Fermantasyonda amaç telemenin haşlama aşamasında kolay işlenebilmesi ve peynir hamurunun pürüzsüz olmasını sağlamaktır. Tam Fermente olmuş teleme yırtılmadan açılır, pürüzsüz ve parlaktır. Teleme küçük parçalar halinde kesilerek delikli sepetlerde 75 derecede yumuşak bir hal alana kadar yoğrulur ve elde edilen hamur tezgah üzerine alınarak göbek bağlama işlemi yapılarak, kalıplanır.

Dilim Kasar Peyniri

Kalıplama İşleminin Önemi

Kalıplama işlemi tamamlanan peynir tezgah üzerinde sık sık alt üst çevrilir. Böylece 1 veya 2 saat içerisinde 4 veya 6 defa çevrilmiş olur. Peynirler, iyice suyu akana kadar birkaç kez çevirmek şartıyla ertesi güne kadar tezgah üzerinde bırakılır. Daha sonra tuzlama işlemine geçilir. Tuzlama ve olgunlaşmanın tamamlanmasından sonra peynirler 40-50 °C su ile yıkanır ve sert fırçalarla temizlenip kurutularak satışa sunulmaktadır.

Eski Kaşar Peynirinin Faydaları

Günde bir iki dilim tüketildiği zaman yarım kilo etten alınacak olan kalsiyum ve protein ihtiyacını tam anlamıyla karşılamaktadır.

Taze kaşara oranla daha az doymuş yağ içerir ve fermantasyon süreci daha yoğundur. Bu sebeple kalp ve damar hastalıkları konusunda koruyucu görev üstlenmektedir. Bu anlamda eski kaşar peyniri faydaları oldukça fazla olan bir üründür ve uzmanlar tarafından tüketilmesi önerilmektedir.

Bu lezzetlerden vazgeçemeyeceksiniz

Açık Dilim Kaşar Peyniri (1 Kg) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Açık Dilim Kaşar Peyniri (1 Kg) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

× Bu ürüne kaşar peyniri, ardahan kaşar peyniri, dilimli kaşar peyniri, eski kaşar peyniri, ardahan kaşarı, kars kaşarı kelimelerini arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Özlediğiniz doğal lezzetler burada!

Yanatlı Köyü’nün yüksek rakımlı doğasında geleneksel yöntemlerle hazırladığımız lezzetler

Yanatlı Süt Ürünleri olarak kendi büyük baş hayvanlarımızdan ve diğer köylerimizde bulunan çiftçilerden topladığımız sütleri modern tesislerimizde dedemizden miras kalan geleneksel yöntemler ile işliyoruz. Geleneksel yöntemlere teknolojiyi katarak tadına doyamayacağınız %100 doğal kaşar peyniri ve yöresel ürünler üretiyoruz. Farklı lezzetleri ile sizi çocukluğunuza götüreceğimize inanıyoruz. Ardahan Kaşar Peyniri , Ardahan Balı , Ardahan Tereyağı ve diğer Ardahan Yöresel Ürünleri bir tık uzağınızda.

Kolay Sipariş Verirsiniz
Doğal ve Taze Göndeririz
Afiyetle Yersiniz

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Güvenli Ödeme
Tüm hakları saklıdır © 2023 Osmanoğlu Süt Ürünleri Ltd. Şti.
Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.
Web Tasarım