Süzme Çiçek Balı (850 Gr)

Süzme Çiçek Balı (850 Gr)

Süzme Çiçek Balı Kafkas arılarından mucizevi lezzet

450,00TL

Süzme çiçek balı yaklaşık 2.000 rakımlı ve 1.400'den fazla çiçeğe sahip Ardahan yaylalarında Kafkas arıları tarafından petek halinde üretilmektedir. El değmeden süzdüğümüz Süzme Çiçek Balı yediğiniz her an damağınızda eşsiz bir lezzet bırakacak.

Süzme Çiçek Balı

Ballı bitkiler yani arıların bal için gerekli özleri toplayabildiği bitkiler bal üretimi için çok önemlidir. Bu nedenle Ardahan süzme çiçek balı coğrafi özellikleri nedeniyle zengin aromalı ve doğaldır. Yanatlı Süzme Çiçek Balı, yöremizde yüzlerce ve içlerinde nadir bulunan tür çiçeklerden elde edilen çiçek balıdır.

Çiçek Balı Oluşum Süreci

Bitkilerin çiçeklerinde bulunan nektar bal kafkas arıları tarafından toplanır. Toplanan maddeler arı tarafından salgılanan ve sindirimde rol oynayan enzim ile bileşimi değiştirilerek petek gözlerinde depolanır ve arılar tarafından olgunlaştırılarak Ardahan balı oluşumu tamamlanır. Balda şimdiye kadar 12 değişik enzim olduğu saptanmıştır. Enzimler bütün biyokimyasal süreci organize eder ve düzene koyar. İnsan vücudunu etkileyen birçok mikroorganizma balda yok olur. Bal toplandığı nektar kaynağına göre ve arıların salgı bezlerinin faaliyetlerine bağlı olarak yaklaşık 15 çeşit doğal şeker içerir.

Ardahan Yaylaları

Ardahan Balı

Çiçek Balı ve Karakovan Balı'mızı diğer ballardan ayıran en büyük özellik; 2.100 rakımlı yaylalarımızda bulunan 1.400'den fazla çiçek türüyle kaplı bitki florasıdır. Ardahan Balı tamamen organiktir ve Kafkas Arı ırkı tarafından üretilmektedir.

Ardahan Balı Faydaları

  • Kahvaltı menülerinin vazgeçilmezleri arasından bulunan hakiki süzme Ardahan Balı, öksürük, kabızlık ve nezle gibi hastalıkların tedavisinde doğal ilaç olarak kullanılabiliyor.
  • İçerisindeki vitamin, mineral ve aminoasitler ile çocukların gelişiminde faydalı olan bal, kanseri önleyerek vücuttaki zararları mikropları kırıyor.
  • kemik ve mide kanserleri üzerinde olumlu etkileri olduğu saptanmıştır.
  • Kolesterol düşürücüdür, kalp krizine karşı koruyucudur. Bal içerdiği enzimler sayesinde de şişmanlığı önler.
  • Zehirlenmelere karşı savaşan bal, mideye ferahlık verir.
  • Cilde faydalıdır.
  • Yaşlılık etkilerini azaltır. Siroz hastalığının tedavisinde önem taşır.
  • İdrar yolları enfeksiyonları, bağışıklık sistemi: Her gün düzenli olarak kullanılan tarçın ve bal bağışıklık sistemini kuvvetlendirmekte ve vücudunuzu bakteri, virüs saldırılarına karşı korumaktadır. Yapılan araştırmalara göre bal, çok sayıda vitamin ve de aynı zamanda büyük oranda demir içermektedir.
  • Arıların çiçeklerden, meyve tomurcuklarından, yuttukları nektarın, invertaz enzimi sayesinde değişime uğramasıyla oluşan bal, mide bağırsak gazlarını izole ediyor. Özellikle kış aylarında meydana gelen yüz felcini de önleyen bal, böbrek hastalarının tedavisinde de kullanılıyor. Gargara yapıldığı zaman diş etlerini de kuvvetlendiren bal, vücuttaki halsizliği atıyor.
  • Anti bakteriyel özelliğinden dolayı içinde, bakteri ve mantar oluşturmayan bal, birçok gıda içerisinde bozulmadan saklanan bir özelliği sahiptir.

Bu lezzetlerden vazgeçemeyeceksiniz

Süzme Çiçek Balı (850 Gr) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Süzme Çiçek Balı (850 Gr) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

Özlediğiniz doğal lezzetler burada!

Yanatlı Köyü’nün yüksek rakımlı doğasında geleneksel yöntemlerle hazırladığımız lezzetler

Yanatlı Süt Ürünleri olarak kendi büyük baş hayvanlarımızdan ve diğer köylerimizde bulunan çiftçilerden topladığımız sütleri modern tesislerimizde dedemizden miras kalan geleneksel yöntemler ile işliyoruz. Geleneksel yöntemlere teknolojiyi katarak tadına doyamayacağınız %100 doğal kaşar peyniri ve yöresel ürünler üretiyoruz. Farklı lezzetleri ile sizi çocukluğunuza götüreceğimize inanıyoruz. Ardahan Kaşar Peyniri , Ardahan Balı , Ardahan Tereyağı ve diğer Ardahan Yöresel Ürünleri bir tık uzağınızda.

Kolay Sipariş Verirsiniz
Doğal ve Taze Göndeririz
Afiyetle Yersiniz

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Güvenli Ödeme
Tüm hakları saklıdır © 2023 Osmanoğlu Süt Ürünleri Ltd. Şti.
Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.
Web Tasarım