Erzincan Tulum Peyniri (1 Kg)

Erzincan Tulum Peyniri (1 Kg)

Aroması ve tadı %100 koyun sütünden.

250,00TL

Koyun sütünden üretilip küçükbaş hayvan postuna basılan ve kendisine has tadıyla Erzincan Tulum Peyniri, diğer peynirlere göre daha parlak görünümlü, daha güzel kokulu, tam yağlı ve daha lezzetlidir. Kars, Ardahan, Erzurum yörelerinin sütü ile üretilen gerçek Erzincan Tulum Peyniri kokmaz ve genzi yakmaz

Erzincan Tulum Peyniri

Koyun sütünden üretilip küçükbaş hayvan postuna basılan ve kendisine has tadıyla Erzincan Tulum Peyniri, diğer peynirlere göre daha parlak görünümlü, daha güzel kokulu, tam yağlı ve daha lezzetlidir. Kars, Ardahan, Erzurum yörelerinin sütü ile üretilen gerçek Erzincan Tulum Peyniri kokmaz ve genzi yakmaz.

Tulum peynirinin tuzlanması ve yaylaların temiz havasında bekletilmesi çok hijyenik olmasını ve olabilecek mikroplardan arınmasını sağlamaktadır. Lavaş veya tandır ekmeği ve çayla birlikte uyumu enfestir.

Erzincan tulum peyniri ile çok lezzetli yemekler yapılır. Bu yemeklerden birinin tarifini sizlerle paylaşalım.

Fırında Tulum Peynirli Omlet

Fırında Tulum Peynirli Omlet

Malzemeler : 8 adetyumurta, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 çay bardağı süt , Yarım sarı biber, Yarım kırmızı biber , 8-9 adet cherry domates, 1 adet küçük boy soğan, 100 gram Yanatlı Tulum Peyniri, 1 çay kaşığı tuz , 1 çay kaşığı taze çekilmiş karabiber, Yarım çay kaşığı toz kırmızı biber, 2 çay kaşığı kekik

Yapılışı : Bir kabın içerisine tüm yumurtaları kırın. Hafifçe çırpın. Ardından içine süt ve zeytinyağını ilave edin ve çok iyi bir biçimde çırpın. Tüm baharatları ve tuzu ilave edin ve biraz daha çırpın. Biberlerin sap kısımlarını kesin. Ortadan ikiye bölün ve tohumlarını çıkarın. İnce bir biçimde doğrayın. Soğanın kabuklarını soyun ve ince bir biçimde doğrayın. Cherry domatesleri yıkayın ve yeşil kısımlarını çıkarın. Ortadan ikiye bölün. Soğanın tamamını, biber ve domatesin bir kısmını ve Yanatlı tulum peynirini yumurtalı karışımın içerisine ilave edin. Demir döküm bir tavayı tereyağıyı ile hafifçe yağlayın. İçerisine yumurtalı sebzeli karışımı dökün. Ayırdığınız domates ve biberleri üzerine serpin. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında yaklaşık 20 dakika kadar pişirin. Çıkarıp süsleyin ve sıcak sıcak servis edin.

Erzincan Tulum Peyniri Nasıl Yapılır?

Yaylalardan, köylerden toplanan koyun sütü, mayalanır. Mayalanan süt, yaklaşık bir saat sonra ince ve temiz bezden yapılmış süzeklere alınıp, peynir haline getirilir. Peynir, üzerinden bir gece geçtikten sonra mandıraya getirilir, mandırada şeker torbaları benzeri torbalara konur, 10 gün üzerine bez örtüp hava ve toz almaması sağlanıp, suyunu tamamen çekmesi için bekletilir. 10 günden sonra bakır veya krom teknelerde ufalanan peynir, tuzlandıktan sonra tekrar yeni torbalara sıkı bir şekilde basılır ve torbaların ağzı dikilir. Düzgünce, üçerli üst üste gelecek şekilde dizilir. 10 gün beklemeden sonra suyu tamamen süzülen peynir, bidonlara ve deriye basılmak üzere soğuk hava depolarına nakledilir. Bidonlara ve deriye makinelerle veya elle basılan peynir, soğuk havada bir süre bekletilip kıvama geldikten sonra afiyetle yenmek için hazırdır.

Bu lezzetlerden vazgeçemeyeceksiniz

Erzincan Tulum Peyniri (1 Kg) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Erzincan Tulum Peyniri (1 Kg) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

× Bu ürüne tulum peyniri, tuluk peyniri, erzincan tulum, erzincan tulum peyniri, ardahan tulum peyniri, ardahan tuluk peyniri kelimelerini arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Özlediğiniz doğal lezzetler burada!

Yanatlı Köyü’nün yüksek rakımlı doğasında geleneksel yöntemlerle hazırladığımız lezzetler

Yanatlı Süt Ürünleri olarak kendi büyük baş hayvanlarımızdan ve diğer köylerimizde bulunan çiftçilerden topladığımız sütleri modern tesislerimizde dedemizden miras kalan geleneksel yöntemler ile işliyoruz. Geleneksel yöntemlere teknolojiyi katarak tadına doyamayacağınız %100 doğal kaşar peyniri ve yöresel ürünler üretiyoruz. Farklı lezzetleri ile sizi çocukluğunuza götüreceğimize inanıyoruz. Ardahan Kaşar Peyniri , Ardahan Balı , Ardahan Tereyağı ve diğer Ardahan Yöresel Ürünleri bir tık uzağınızda.

Kolay Sipariş Verirsiniz
Doğal ve Taze Göndeririz
Afiyetle Yersiniz

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Güvenli Ödeme
Tüm hakları saklıdır © 2023 Osmanoğlu Süt Ürünleri Ltd. Şti.
Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.
Web Tasarım