Göğermiş Çeçil Peyniri (1 Kg)

Göğermiş Çeçil Peyniri (1 Kg)

Didilmiş , tuzlanmış ve göğermiş organik çeçil peyniri

210,00TL

Kars, Ardahan, Erzurum yörelerininde, kaynamış süt ile imal edilen lifli yapısı ve aromatik kokusuyla değişik tadı ve yağsız yapısıyla çok tercih edilen bir peynir çeşididir. Bazı yörelerde Civil Peyniri de denir. Ağzınızda dağılan lif lif yapısıyla yanında hiç bir şey gerektirmeden yemeye doyamayacağınız bir peynir çeşididir.

Göğermiş Çeçil Peyniri

Ardahan ilimizde tuluma basılan organik çeçil peyniri birkaç ay beklediğinde yöremizin tabiriyle göğermeye yani küflenmeye başlar. Peynir küfünün tadı normal bir besin maddesindeki küf tadından farklıdır. Peynir küflendiğinde daha lezzetli olur. Değişen şey sadece peynirin tadı değildir. Aynı zamanda besin değeri de küften etkilenir ve güçlenir. Göğermiş Çeçil Peyniri, diğer peynir türlerine kıyasla daha hafif bir peynirdir. Yüz gramında yaklaşık yüz yirmi kalori oranı vardır. Yağsız tel peynir çeşidimizdir. Ağızda dağılan bir yapısı vardır.

Göğermiş Çeçil Faydaları Nelerdir?

  • Küflü peynir içeriğinde bol miktarda kalsiyum, vitamin ve mineral barındırır. Özellikle kalsiyum açısından zengin olan bu besin maddesi kemik ve diş sağlığı için çok yararlıdır.
  • Bağışıklık sistemi vücudun temel savunma mekanizmasıdır. Bu sistemin güçlendirilmesi için küflü peynir ideal bir besindir.
  • Peynirde oluşan yeşil renkli küf aynı zamanda antibiyotik olarak kabul edilir. Böylece küflü peynir düzenli olarak tüketildiğinde vücudu bazı hastalıklara karşı korur ve güçlendirir. Antiseptik özelliği sayesinde vücudun güçlenmesini sağlar.
  • İçerisinde bulunan besinler hafızayı güçlendirmeye ve hafıza problemleriyle mücadele etmeye yardımcı olur.
  • Bağırsaklarda görülen rahatsızlıkları da giderici etkisi bulunur.
  • Peynirde oluşacak küfün rengi çok önemlidir. Küflü peynirin diğer küf çeşitleriyle temas halinde olmaması ve küfün rengini yeşilimsi olması gerekir. Ancak bu şartlara sahip küflü peynir aflatoksin adı verilen zararlı madde içermez.
  • Küflü çeçilin fosfor ve penisilin salgıladığı bilinen özellikleri arasındadır.
Ayrıca, sindirim sistemi üzerinde de faydalı olan bu peynir, tat ve dokusu ile de oldukça lezzetli bir yapıdadır.

Göğermiş Çeçil Peyniri Nasıl Tüketilir?

Göğermiş Çeçil peyniri, Türk mutfağında oldukça sevilen ve tüketimi fazla olan bir besindir. Organik Göğermiş Çeçil Peyniri başta kahvaltılık olarak kullanılan bir besin olsa da pek çok yemekte tercih edilebilmektedir. Tuzlu bir besin olduğu için genel olarak sofralık peynir şeklinde kullanılabilir. Fakat Yanatlı Göğermiş Çeçil Peyniri sadece yemeklerde değil, bazı tatlı çeşitlerinde de sıklıkla tercih edilebilir. Özellikle, peynir içeren tatlılar olmak üzere künefe gibi lezzetli tatlılarda da bu peynir türü kullanılmaktadır.

Bu lezzetlerden vazgeçemeyeceksiniz

Göğermiş Çeçil Peyniri (1 Kg) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Göğermiş Çeçil Peyniri (1 Kg) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

Özlediğiniz doğal lezzetler burada!

Yanatlı Köyü’nün yüksek rakımlı doğasında geleneksel yöntemlerle hazırladığımız lezzetler

Yanatlı Süt Ürünleri olarak kendi büyük baş hayvanlarımızdan ve diğer köylerimizde bulunan çiftçilerden topladığımız sütleri modern tesislerimizde dedemizden miras kalan geleneksel yöntemler ile işliyoruz. Geleneksel yöntemlere teknolojiyi katarak tadına doyamayacağınız %100 doğal kaşar peyniri ve yöresel ürünler üretiyoruz. Farklı lezzetleri ile sizi çocukluğunuza götüreceğimize inanıyoruz. Ardahan Kaşar Peyniri , Ardahan Balı , Ardahan Tereyağı ve diğer Ardahan Yöresel Ürünleri bir tık uzağınızda.

Kolay Sipariş Verirsiniz
Doğal ve Taze Göndeririz
Afiyetle Yersiniz

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Güvenli Ödeme
Tüm hakları saklıdır © 2023 Osmanoğlu Süt Ürünleri Ltd. Şti.
Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.
Web Tasarım