Kuru Kayısı (1 Kg)

Kuru Kayısı (1 Kg)

Tatlı kriziniz tuttuğunda en iyi kurtarıcınız Kuru Kayısı

110,00TL

Kuru kayısı, bilindiği üzere taze kayısıların özel tekniklerle kurutulması ile üretilir. Bu kurutma işlemi, güneş altında ve doğal yöntemlerle yapılırsa, elde edilen ürüne gün kurusu kayısı denmektedir. Gün kurusu kayısılar, daha koyu bir renge sahip olur. Ancak içerdikleri vitamin, mineral ve faydalar bakımından, her iki tip kayısı arasında bir fark yoktur.

Kuru Kayısı

Salatalar, meyve salataları, meyve suları, tatlılar yapılırken, bu şifalı meyve sıklıkla kullanılabilir. A, B1, B2, B3 ve C vitaminleri içerir. Yüksek miktarda beta karoten bulundurur. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir, kolay hasta olmamanızı sağlar.

Kuru Kayısının Faydaları Nelerdir?

Lif açısından zengin olduğu için sindirim sistemini rahatlatır. Kabızlık ve hazımsızlık gidericidir. Müshil etkisi vardır. Yüksek ateşe, ateşli hastalıklara iyi gelir. İçerdiği demir ve bakır gibi mineraller nedeniyle anemi yani kansızlık hastaları için de şifa kaynağıdır. Ayrıca kayısı yağı sayesinde de cildiniz ve vücudunuz için birçok fayda sağlayabilirsiniz.

Astım, nefes darlığı gibi hastalıklara karşı bu şifalı bitkinin yağını kullanabilirsiniz. Kulak ağrısı için de kullanılır. Kasların güçlenmesi ve yaraların kapanması için de faydalıdır. Potasyum, sodyum ve magnezyum içerir. Göz sağlığına yarar sağlaması da kuru kayısı faydaları arasındadır. Dişlerinizin, kemik ve tırnaklarınızın güçlenmesine yardım eder. İştah açar. Öksürük, soğuk algınlığı, balgam gibi rahatsızlıklara da yarar sağlar. Karaciğer hastalıklarından özellikle siroz için şifa kaynağıdır.

Stresten, yorgunluktan mı yakınıyorsunuz?

Stres çağımızın hastalıklarından biri haline geldi. Neredeyse stressiz yaşayan hiç kimse yok. Elimizde olmadan gün içinde kafamıza taktığımız olaylar, yaşadığımız durumlar bizi strese sürükler. İşte kuru kayısı sayesinde stresten kurtulabilir, uzaklaşabilirsiniz. Kuru Kayısı içeriğindeki besin öğeleri nedeniyle stresi yenmenize yardım eder, sizi rahatlatır. Kalorisi düşüktür. Sporcular, fiziksel egzersiz yapanlar da mutlaka bu şifalı bitkinin kurusunu tüketmelidir.

Her bitki gibi bu şifalı meyvenin de fazla tüketilmesi zarar verebilir. Özellikle şeker hastalığı bulunan kişiler bu meyveden çok fazla tüketmemelidir. Bir de fazla kayısı tüketirseniz ishal olabilirsiniz. Çok fazla tüketmemeye dikkat ediniz.

Bu lezzetlerden vazgeçemeyeceksiniz

Kuru Kayısı (1 Kg) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Kuru Kayısı (1 Kg) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

× Bu ürüne gün kurusu, kuru kayısı, kayısı kurusu kelimelerini arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Özlediğiniz doğal lezzetler burada!

Yanatlı Köyü’nün yüksek rakımlı doğasında geleneksel yöntemlerle hazırladığımız lezzetler

Yanatlı Süt Ürünleri olarak kendi büyük baş hayvanlarımızdan ve diğer köylerimizde bulunan çiftçilerden topladığımız sütleri modern tesislerimizde dedemizden miras kalan geleneksel yöntemler ile işliyoruz. Geleneksel yöntemlere teknolojiyi katarak tadına doyamayacağınız %100 doğal kaşar peyniri ve yöresel ürünler üretiyoruz. Farklı lezzetleri ile sizi çocukluğunuza götüreceğimize inanıyoruz. Ardahan Kaşar Peyniri , Ardahan Balı , Ardahan Tereyağı ve diğer Ardahan Yöresel Ürünleri bir tık uzağınızda.

Kolay Sipariş Verirsiniz
Doğal ve Taze Göndeririz
Afiyetle Yersiniz

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Güvenli Ödeme
Tüm hakları saklıdır © 2023 Osmanoğlu Süt Ürünleri Ltd. Şti.
Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.
Web Tasarım