Cevizli Köme (500 Gr)

Cevizli Köme (500 Gr)

Enerjiniz hiç bir zaman bitmesin!

110,00TL

Yapımında dut pekmezi, süzme bal, ceviz içi, süt ve un kullanılmaktadır. Geleneksel olarak ‘sucuk’ diye adlandırılan bu harika tat, kalp, sinir ve kas hücrelerinin çalışmasını artırır, yüksek performans sağlar. Kalsiyum, potasyum, fosfor ve protein ihtiyacını eksiksiz karşılar

Cevizli Köme Nasıl Yapılır?

Cevizli Köme yapımını, ipe dizilmiş cevizin kaynatılmış şıraya batırıldıktan sonra asılarak kurutulması olarak özetleyebiliriz. Burada söz konusu olan şıra, kaynamış pekmez veya üzüm ve dut suyudur. Cevizli Köme kalınlığı ise şıraya batırma miktarına göre değişiklik gösterir. Birbirine yapışmamalarını sağlamak amacıyla genellikle sucukların dışına nişasta sürülebiliyor.

Cevizli Köme Faydaları Saymakla Bitmiyor!

Çok sağlıklı bir atıştırmalıktır. İçindeki ceviz özellikle beyin için çok faydalıdır. Bilindiği gibi cevizde antioksidan, Omega-3, sağlıklı yağlar, protein ve vitaminler bulunur. Meme ve prostat kanserine karşı etkilidir. Ayrıca kanın pıhtılaşmasını da önler.

Demir eksikliği ve kansızlık için üzüm pekmezi önerildiğinden cevizli köme de bu fonksiyonu yerine getirmektedir. Pekmez kan hücrelerinin oluşumunu sağlar. Yüksek enerji kaynağıdır, kansızlık, halsizlik, zayıflık ve ishale iyi gelmektedir. Bağışıklık sistemi ve vücut direncini de artırır. Kanı temizleyip damar sertliği oluşmasının da önüne geçer.

Sodyum bakımından fakir potasyum bakımından zengin olması kalp ve damar hastalıklarının önlenmesi açısından önemini artırmaktadır.

Cevizli Köme içerisinde; K, Ca, S, Mg, Cu, Zn, l, Cl, SiO, CaO gibi mineraller vardır. Enerji değeri yüksek proteinler içerir. Suda eriyen vitaminler ile B grubu vitaminlere sahiptir. Cevizli Köme selenyum minerali içeren ender gıdalardan biridir. Yapımında bal, süt, ceviz veya fındık, dut ve un kullanılan cevizli köme selenyum açısından zengindir.

Yüksek oranda ve sindirim gerektirmeyen şeker içermesi ve hızla kana geçmesi sayesinde yüksek enerji kaynağıdır. Hızlı enerji sağlaması bu ürünleri yoğun aktivite içinde olan sporcular, gençler ve ağır işçiler için ideal enerji kaynağı konumuna getirmektedir.

Demir, kalsiyum, fosfor, potasyum, magnezyum ve lif içeriği açısından zengin oldukları için bu gıdalar kansızlığın giderilmesi ve tansiyonun düzenlemesinde etkilidir. Kış aylarında tüketilmesindeki amaç sıcak tutma özeliğine sahip olmasıdır.

Bu lezzetlerden vazgeçemeyeceksiniz

Cevizli Köme (500 Gr) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Cevizli Köme (500 Gr) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

× Bu ürüne cevizli köme, köme, cevizli sucuk kelimelerini arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Özlediğiniz doğal lezzetler burada!

Yanatlı Köyü’nün yüksek rakımlı doğasında geleneksel yöntemlerle hazırladığımız lezzetler

Yanatlı Süt Ürünleri olarak kendi büyük baş hayvanlarımızdan ve diğer köylerimizde bulunan çiftçilerden topladığımız sütleri modern tesislerimizde dedemizden miras kalan geleneksel yöntemler ile işliyoruz. Geleneksel yöntemlere teknolojiyi katarak tadına doyamayacağınız %100 doğal kaşar peyniri ve yöresel ürünler üretiyoruz. Farklı lezzetleri ile sizi çocukluğunuza götüreceğimize inanıyoruz. Ardahan Kaşar Peyniri , Ardahan Balı , Ardahan Tereyağı ve diğer Ardahan Yöresel Ürünleri bir tık uzağınızda.

Kolay Sipariş Verirsiniz
Doğal ve Taze Göndeririz
Afiyetle Yersiniz

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Güvenli Ödeme
Tüm hakları saklıdır © 2023 Osmanoğlu Süt Ürünleri Ltd. Şti.
Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.
Web Tasarım