Dut Kurusu (800 Gr)

Dut Kurusu (800 Gr)

Lezzet kaynağı ve doğal antibiyotik Dut Kurusu

180,00TL

Her gün kahvaltınızda bir avuç dut kurusu tüketmeniz güne iyi başlamanızın yanı sıra, vücut direncinizi arttırmanıza olanak sağlar. Ayrıca antioksidan kaynağıdır. Vücuttan ödem atılmasına olanak sağlayan dut kurusu, diyet sürecinde tüketilebilecek besinlerdendir.

Dut Kurusu

Vücudu besleyen ve hastalıklara karşı direnç göstermesini sağlayan bu besinler, kuru formları ile mevsimi dışındaki süreçlerde de sağlıklı olarak tüketilebiliyor. Dolayısıyla dut kurusu faydaları mevsim ne olursa olsun alınabiliyor. Vücut direncini artıran, enerji veren ve kan değerlerinin yükselmesine olanak sağlayan dut kurusu, sağlıklı yaşam için her mevsim tüketilmesi gereken besinlerden biri.

Dut Kurusu Nasıl Yapılır?

Kurutulmuş Dut kara ve beyaz dutun kurutulmuş şeklidir. Dut yaklaşık %80 civarında su içerir. Bu nedenle kurutma sonucunda yaklaşık 5 kg duttan 1 kg dut kurusu kalmaktadır. Kurutma esnasında üründeki su uçar ve ürünün özü kalır. Bu nedenle kuru duttaki besin değerleri özellikle protein, karbonhidrat, vitamin oranları çok artar.

Dut kurusu sağlıklı atıştırmalık ve diyet ara öğün olarak tüketilebilir. Müsli, Tahıl gevreği ve kahvaltılık ürünlerin karışımına girebilir. Tatlı, puding ve çikolata içerisinde kullanılabilir. Bisküvi kek gibi ürünlerin içerisine girebilir.

Dut Kurusu Faydaları

  • Antioksidan kaynağıdır. Her gün kahvaltınızda bir avuç dut kurusu tüketmeniz güne iyi başlamanızın yanı sıra, vücut direncinizi artırmanıza olanak sağlar. Vücuttan ödem atılmasına olanak sağlayan dut kurusu, diyet sürecinde tüketilebilecek besinlerden biri.
  • C vitamini deposudur. Dut kurusu faydaları içerisinde bağışıklık sistemini güçlendirmek de söz konusu olduğu için favori besinleriniz arasında yerini alması gerekiyor.
  • Kalp hastalığına yakalanma riskini azaltır. Kan şekerini düzenleyici etkileri bulunan dut kurusu, kalp sağlığını da korur. Düzenli olarak tüketildiğinde kalp hastalıklarına yakalanma riskini azalttığı da biliniyor.
  • Karaciğere iyi gelir. Dut kurusu faydaları konusunda en önemli unsurlardan biri de karaciğere iyi gelmesi. Karaciğeri onardığı için vücudun diğer organlarını da olumlu etkiler. Özellikle karaciğer yağlanmasına bağlı olarak gelişen cilt problemlerine de önüne geçilmiş olabilir.
  • Sindirim sistemine fayda sağlar. Sindirim sistemi problemleri yaşayanlar için de dut kurusu tüketilmesi gereken besinlerin başında geliyor. Eğer gün içerisinde sindirim sorunlarınızdan dolayı şişkinlik yaşıyorsanız, bu durumdan kurtulmak için dut kurusu tüketimine özen gösterebilirsiniz. Mideye iyi gelen dut kurusu, mide gazı gibi problemlerin de önüne geçebilir.
  • Diş eti rahatsızlıklarına iyi gelir. Dişinizi fırçalarken yaşadığınız acı hissinden, tatlı bir şeyler yerken duyduğunuz sızıdan dut kurusu tüketerek kurtulmak mümkün olabiliyor. Tabi ki bu etkilerinin söz konusu olabilmesi için düzenli bir şekilde tüketmeye dikkat etmek gerekiyor.

Bu lezzetlerden vazgeçemeyeceksiniz

Dut Kurusu (800 Gr) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Dut Kurusu (800 Gr) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

× Bu ürüne kuru dut, dut kurusu kelimelerini arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Özlediğiniz doğal lezzetler burada!

Yanatlı Köyü’nün yüksek rakımlı doğasında geleneksel yöntemlerle hazırladığımız lezzetler

Yanatlı Süt Ürünleri olarak kendi büyük baş hayvanlarımızdan ve diğer köylerimizde bulunan çiftçilerden topladığımız sütleri modern tesislerimizde dedemizden miras kalan geleneksel yöntemler ile işliyoruz. Geleneksel yöntemlere teknolojiyi katarak tadına doyamayacağınız %100 doğal kaşar peyniri ve yöresel ürünler üretiyoruz. Farklı lezzetleri ile sizi çocukluğunuza götüreceğimize inanıyoruz. Ardahan Kaşar Peyniri , Ardahan Balı , Ardahan Tereyağı ve diğer Ardahan Yöresel Ürünleri bir tık uzağınızda.

Kolay Sipariş Verirsiniz
Doğal ve Taze Göndeririz
Afiyetle Yersiniz

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Güvenli Ödeme
Tüm hakları saklıdır © 2023 Osmanoğlu Süt Ürünleri Ltd. Şti.
Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.
Web Tasarım