Yağlı Çeçil Peyniri (500 Gr)

Yağlı Çeçil Peyniri (500 Gr)

Didilmiş ve tuzlanmış lezzet kaynağı

115,00TL

Kars, Ardahan, Erzurum yörelerininde, kaynamış süt ile imal edilen lifli yapısı ve aromatik kokusuyla değişik tadı ve yağsız yapısıyla çok tercih edilen bir peynir çeşididir. Bazı yörelerde Civil Peyniri de denir.Ağzınızda dağılan lif lif yapısıyla yanında hiç bir şey gerektirmeden yemeye doyamayacağınız bir peynir çeşididir.

Yağlı Çeçil Peyniri

Ardahan Çeçil Peyniri, yağı alınmış sütten yapılan ve görüntü olarak iplik şeklinde olan bir peynirdir. Yağı alınan sütten yapıldığı için az yağlı, yumuşak ve tuzlu bir peynirdir. Kolay bir şekilde liflerine ayrılabilir. Renk olarak kaşar peynirine benzemektedir. Çeçil peyniri, küflendikten sonra da tüketilebilir. Çeçil peyniri, diğer peynirlere göre sodyum bakımından zengindir.

Yağlı Çeçil Peynirinin Faydaları

  • Ezine peyniri, Ardahan kaşarı, lor peyniri gibi kemik erimesini önler.
  • Mide rahatsızlıklarına iyi gelir.
  • Sindirim sistemine iyi gelir.
  • Kronik bronşiti önler.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • PH seviyesini kontrol eder, yüksek miktarda kalsiyum içerdiğinden dişler için faydalıdır.
  • Kolesterol oranı düşüktür ve trans yağ içermediğinden çok faydalıdır.

Çeçil Peyniri Alırken Dikkat Edilecekler

Peynir alırken rengine, kokusuna ve tadına bakılması gerekir. Çeçil peyniri, sarımsı, iplik şeklinde bir peynirdir. Çeçil peynirinin tadı hafif ekşi ve tuzlu olduğu için satın alırken peynirin çok ekşi, keskin, yakıcı, acı ve çok tuzlu olmamasına dikkat edilmelidir.

Çeçil Peyniri Nasıl Saklanır?

Çeçil peyniri satın alındıktan sonra mutlaka buzdolabında saklanmalıdır. Peynir, buzdolabının daha az soğuk olan sebzelik bölümüne konulmalı, kesinlikle buzluk ya da derin dondurucuya konmamalıdır. Çeçil peyniri tuzlu bir peynir olduğundan diğer az tuzlu peynirlere kıyasla daha uzun süre dayanabilir. Peyniri, havası alınabilen bir kapta saklamak en doğru yöntemdir. Böylelikle havayla teması kesilmiş olur. Peynirin konulduğu saklama kabında başka çeşit bir peynir bulunmamalıdır.

Bu lezzetlerden vazgeçemeyeceksiniz

Yağlı Çeçil Peyniri (500 Gr) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Yağlı Çeçil Peyniri (500 Gr) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

× Bu ürüne çeçil peynir, civil peynir, tuzlu peynir, tel peynir kelimelerini arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Özlediğiniz doğal lezzetler burada!

Yanatlı Köyü’nün yüksek rakımlı doğasında geleneksel yöntemlerle hazırladığımız lezzetler

Yanatlı Süt Ürünleri olarak kendi büyük baş hayvanlarımızdan ve diğer köylerimizde bulunan çiftçilerden topladığımız sütleri modern tesislerimizde dedemizden miras kalan geleneksel yöntemler ile işliyoruz. Geleneksel yöntemlere teknolojiyi katarak tadına doyamayacağınız %100 doğal kaşar peyniri ve yöresel ürünler üretiyoruz. Farklı lezzetleri ile sizi çocukluğunuza götüreceğimize inanıyoruz. Ardahan Kaşar Peyniri , Ardahan Balı , Ardahan Tereyağı ve diğer Ardahan Yöresel Ürünleri bir tık uzağınızda.

Kolay Sipariş Verirsiniz
Doğal ve Taze Göndeririz
Afiyetle Yersiniz

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Güvenli Ödeme
Tüm hakları saklıdır © 2023 Osmanoğlu Süt Ürünleri Ltd. Şti.
Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.
Web Tasarım