Göbek Kaşar Peyniri (1 Kg)

Göbek Kaşar Peyniri (1 Kg)

Kaşar Peynirinin en lezzetli yerinden Göbek Kaşar Peyniri

215,00TL

Ardahan yöremizin Göbek Kaşar Peyniri Yanatlı markası ile daha da lezzetli hali ile sofralarınızı süslüyor. Göbek kaşarının lezzetindeki benzersizlik yöremize özgü bitki ve otlardan beslenen hayvanlarımızdan aldığımız yayla sütlerimizden kaynaklıdır. İnek sütünden elde edilen bu enfes peynir tam yağlıdır.

Göbek Kaşarı

En iyi sütleri topladıktan sonra peynir yapım aşamalarından geçerek peynir ustalarımız tarafından geleneksel yöntemlere ve tariflere göre hazırlanır.

Nasıl et alırken kasabınıza en lezzetli yerinden olsun diyorsanız işte göbek kaşarda peynirin en lezzetli kısmından yapılmaktadır. Taze inek sütü filtrelendikten sonra belirli sıcaklıklara kadar ısıtılır ve sonrasında mayalanır. Daha sonra bir iki gün acı suyunu atması için dinlendirilir. Acı suyunu attıktan sonra haşlanır ve kalıplara doldurulur ve paketlenerek tüketime hazır hale gelir. Yaklaşık 12 Litre sütten 1 kg kaşar elde edilir.Taze kaşardan farklı olarak yoğurulan peynirin son kısmından yapıldığı için daha yağlı olur. Yoğurma ve hazırlık işlemi bittikten sonra kaşar peyniri kalıplara dökülmeden hemen önce boğumlanan kısmından koparılan bölümden elde edilen kaşar peyniri göbek kaşardır. Onun için kaşarın en yağlı ve lezzetli kısmı demek hiç yanlış bir tanımlama olmaz.

Göbek Kaşarı Nasıl Yenilir?

Özellikle omlet, tost, pizza, mıhlama, gibi yemeklere çok yakışmakta ve kullanılmaktadır. Yemeklerin içine eritmede tercih edilir. Kahvaltı sofralarında da tercih edilebilir.

Fırında Patates

Göbek Kaşarlı Fırında Patates

Malzemeler : 6 Patates, 1 soğan , 1 paket krema , 1 su bardağı süt , 300 Gr Göbek Kaşar Peyniri, Tuz, Pul biber, Karabiber

Tarif : Yıkayıp kabuklarını soyduktan sonra daire şeklinde doğradığımız patatesleri ve soğanı bir karıştırma kabına alıyoruz. Ayrı bir kapta kalan tüm malzemeleri karıştırıp patateslerimizin üzerine döküyoruz. Sosu yedirmek için biraz karıştırıp bir borcama alıyoruz. 180 derecelik fırında patatesler pişene kadar bekliyoruz. Rendelediğimiz Göbek Kaşar Peynirinide ekleyip tekrar fırına veriyoruz.

Göbek Kaşarı Nasıl Saklanır?

Ürünün gönderme aşamasında soğuk zincir çok önem taşımaktadır. Sizlere istediğiniz ürünleri gönderirken Yanatlı bu kritere dikkat etmektedir. Göbek kaşarı buzdolabı peynir bölümünde muhafaza etmeli ve derin dondurucuya koymamalısınız.

Bu lezzetlerden vazgeçemeyeceksiniz

Göbek Kaşar Peyniri (1 Kg) ürününü alan müşterilerimiz başka hangi ürünleri alıyor?

En çok sipariş edilen ürünlerimiz arasında şunu gördük. Göbek Kaşar Peyniri (1 Kg) ürünümüzü satın alan müşterilerimiz aşağıdaki ürünleride beğenerek satın alıyor. Sizin damak tadınıza da güveniyor ve bu ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz.

× Bu ürüne göbek kaşarı, göbek kaşar peyniri, ardahan kaşar peyniri kelimelerini arayarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Özlediğiniz doğal lezzetler burada!

Yanatlı Köyü’nün yüksek rakımlı doğasında geleneksel yöntemlerle hazırladığımız lezzetler

Yanatlı Süt Ürünleri olarak kendi büyük baş hayvanlarımızdan ve diğer köylerimizde bulunan çiftçilerden topladığımız sütleri modern tesislerimizde dedemizden miras kalan geleneksel yöntemler ile işliyoruz. Geleneksel yöntemlere teknolojiyi katarak tadına doyamayacağınız %100 doğal kaşar peyniri ve yöresel ürünler üretiyoruz. Farklı lezzetleri ile sizi çocukluğunuza götüreceğimize inanıyoruz. Ardahan Kaşar Peyniri , Ardahan Balı , Ardahan Tereyağı ve diğer Ardahan Yöresel Ürünleri bir tık uzağınızda.

Kolay Sipariş Verirsiniz
Doğal ve Taze Göndeririz
Afiyetle Yersiniz

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Güvenli Ödeme
Tüm hakları saklıdır © 2023 Osmanoğlu Süt Ürünleri Ltd. Şti.
Web sitemizde bulunan hiç bir yazılı ve görsel materyalin izinli / izinsiz kullanımı yasaktır.
Web Tasarım